Uudised

Kaitseressursside Amet toetas riigikaitseõpetuse läbiviimist 31. oktoober Helis Rosin

2023. aastal on Põltsamaa Ühisgümnaasiumi riigikaitseõpetuse ainet õppivad õpilased saanud tänu Kaitseressursside Ameti toetusele külastada erinevaid riigikaitsega seotud asutusi.


Märtsis külastasid riigikaitseõpet läbivad gümnasistid Tapa sõjaväelinnakut. Õpilasi saatnud õpetaja Aire Naritsa sõnul said õpilased tutvuda sõjaväelinnakuga, sõjaväelase elukutsega ja armeeteenistuse keskkonnaga.

Suve hakul osalesid 10. a klassi õpilased riigikaitseõpetuse 3-päevases välilaagris, mil elati telkides ja omandati erinevaid praktilisi oskusi. Õpilaste transporti rahastasid Kaitseressursside Amet ja Kaitseliidu Jõgeva Malev kahasse.

Gümnasist Simmo Laanemäe ütles, et laagris said nad ettekujutuse kaitseväelase elust. Saadi ka aimu, kui raske kandemiga peab suutma metsas liikuda. „Seljas olev kott kaalub mõne kilo, lisaks relv 5 kg – see on päris hea jõutrenn,“ tõi ta näite ja lisas, et õpilastelt täiskoormuse kandmist ei nõutud. Samuti said õpilased end proovile panna ohuolukordi läbi mängides. „Kui alarm kõlas, tuli minna enda tehtud valvepostile,“ selgitas ta ja lisas, et harjutamist vajab aja peale riidessepanek, mis oli üks osa ülesandest.

Septembris külastasid 10. a ja 11. a klass Tallinnas Eesti kaitsetööstusettevõtet Milrem Robotics. „Milremis tutvustati ettevõtte toodangut pildi- ja videomaterjali abil, õues tutvustati samuti tehnikat,“ kirjeldas õpilasi saatnud õpetaja Siiri Kõrv. Noori kutsuti suveks sinna praktikale ja mitmed õpilased olid pakkumisest huvitatud.

TalTechi IT-kolledžis osaleti giidiga esmalt tutvustaval tuuril ja tutvuti sealsete õppimisvõimalustega. „Valdo Praust tegi väga hea sissejuhatuse teemasse, et mis see kübermaailm üldse on. Ta oskab väga lahedasti rääkida,“ tõdes 10. a klassijuhataja Siiri Kõrv.

„Meile rääkisid mõned tudengid oma kogemustest küberturvalisusega ja tutvustasid, millised aga ka koostöövõimalused avanevad nende koolis IT-suunal õppides. Samuti tutvustasid tudengid huvitegevusvõimalusi ülikoolis.

Külastasime ka tudengivormeli töötuba, kus juba mitmendat aastat tegutseb ka meie kooli vilistlane Helar Pullisaar. Tudengivormel toimub täielikult tudengite endi algatusel – planeerimine, vormeli ehitus, rahvusvaheline võistlemine,“ kirjeldas Kõrv sisukat päeva. Gümnasist Laanemäe tõi välja, et TalTechi külastades oli üllatav see, et tudengid suudavad täiesti nullist alates tehnikat täis auto ehitada.

Märtsis külastasid riigikaitseõpet läbivad gümnasistid Tapa sõjaväelinnakut. Õpilasi saatnud õpetaja Aire Naritsa sõnul said õpilased tutvuda sõjaväelinnakuga, sõjaväelase elukutsega ja armeeteenistuse keskkonnaga.

Suve hakul osalesid 10. a klassi õpilased riigikaitseõpetuse 3-päevases välilaagris, mil elati telkides ja omandati erinevaid praktilisi oskusi. Õpilaste transporti rahastasid Kaitseressursside Amet ja Kaitseliidu Jõgeva Malev kahasse.


Gümnasist Simmo Laanemäe ütles, et laagris said nad ettekujutuse kaitseväelase elust. Saadi ka aimu, kui raske kandemiga peab suutma metsas liikuda. „Seljas olev kott kaalub mõne kilo, lisaks relv 5 kg – see on päris hea jõutrenn,“ tõi ta näite ja lisas, et õpilastelt täiskoormuse kandmist ei nõutud. Samuti said õpilased end proovile panna ohuolukordi läbi mängides. „Kui alarm kõlas, tuli minna enda tehtud valvepostile,“ selgitas ta ja lisas, et harjutamist vajab aja peale riidessepanek, mis oli üks osa ülesandest.

Septembris külastasid 10. a ja 11. a klass Tallinnas Eesti kaitsetööstusettevõtet Milrem Robotics. „Milremis tutvustati ettevõtte toodangut pildi- ja videomaterjali abil, õues tutvustati samuti tehnikat,“ kirjeldas õpilasi saatnud õpetaja Siiri Kõrv. Noori kutsuti suveks sinna praktikale ja mitmed õpilased olid pakkumisest huvitatud.

TalTechi IT-kolledžis osaleti giidiga esmalt tutvustaval tuuril ja tutvuti sealsete õppimisvõimalustega. „Valdo Praust tegi väga hea sissejuhatuse teemasse, et mis see kübermaailm üldse on. Ta oskab väga lahedasti rääkida,“ tõdes 10. a klassijuhataja Siiri Kõrv.

„Meile rääkisid mõned tudengid oma kogemustest küberturvalisusega ja tutvustasid, millised aga ka koostöövõimalused avanevad nende koolis IT-suunal õppides. Samuti tutvustasid tudengid huvitegevusvõimalusi ülikoolis.

Külastasime ka tudengivormeli töötuba, kus juba mitmendat aastat tegutseb ka meie kooli vilistlane Helar Pullisaar. Tudengivormel toimub täielikult tudengite endi algatusel – planeerimine, vormeli ehitus, rahvusvaheline võistlemine,“ kirjeldas Kõrv sisukat päeva. Gümnasist Laanemäe tõi välja, et TalTechi külastades oli üllatav see, et tudengid suudavad täiesti nullist alates tehnikat täis auto ehitada.