Meie lood

MEIE INIMENE – JANEL PALM 27. märts Helis Rosin

Põltsamaa Ühisgümnaasiumis on üle saja töötaja. Käesolevas intervjuusarjas tutvustame oma töötajaid ja nende tegemisi. Seekord saab sõna Põltsamaa Ühisgümnaasiumi IT-juht ja informaatikaõpetaja Janel Palm.

Kuidas Sa siia kooli tööle sattusid?
Juhuse tahtel. Sain siit telefonikõne, et olen kandideerinud Põltsamaa Ühisgümnaasiumisse arvutiõpetaja kohale. Väidetavalt CV Online keskkonna kaudu. Ma ise ei mäletanud seda ja olen siiani seda meelt, et ma ei kandideerinud. Aga töövestlusele ma tulin ja siin ma nüüd olen.

Mida Sa koolis teed?
Olen IT-juht. Alustasin arvutiõpetajana, andsin Veski ja Lille majas tunde. Seejärel sain IT-juhiks ja nüüd teen kõike, mida on IT-alaselt teha vaja.
Praegu on mul veel mõni üksik ainetund gümnaasiumiastmes, muu töö kõrvalt ei jõua enam nii palju ainetunde anda.

Missugune Sinu hariduslik taust on?
Olen pooleldi matemaatika- ja pooleldi informaatikaõpetaja. IT-õpingutega alustasin juba Võrumaa kutsehariduskeskuses. Pärast kooli lõpetamist tulin siia tööle ja läksin Tartu ülikooli bakalaureuseõppesse edasi õppima. Alustasin ka magistriõpinguid, aga need jäid pooleli. Ülikoolis lubati kaugõpet, aga välja kukkus vastupidine. Sel hetkel andsin siin koolis ka matemaatikatunde ja lõin enda õpingutele käega.

Mis Sulle koolis töötades kõige rohkem rõõmu pakub?
Mitmekesisus. Siin ei ole igavaid päevi. Muresid on seinast seina, need küll korduvad, aga iga kord tuleb midagi uut. Igav ei hakka. Neid ideid, mida arendada ja paremaks teha, on mul omajagu.

Aga mis kooliga seoses muret teeb?
Alati võiks olla uus ja töökorras tehnika. See on unistus. Töötame sellega, mis meil on. Olen peaaegu rahul. IT-valdkonnas areneb tehnika tahes-tahtmata kiiremini kui kool järele jõuab. Oleme mõni samm taga, aga suudame ikkagi edasi anda selle, mida noortel elus vaja läheb.

Mida Sa teeksid, kui ei töötaks täna koolis?
Olen väikesest peale tahtnud õpetajaks saada, aga mitte just selles valdkonnas, kus ma praegu töötan. Minu unistus oli saada kehalise kasvatuse õpetajaks. Elu keerdkäigud on teistsugused olnud, praegune eriala on risti vastupidine.
Kui ma koolis ei oleks, siis võib-olla oleksin pikamaa-autojuht ja mõõdaksin maanteel kilomeetreid.

Ütle üks hea mõte, mida tahaksid teistega jagada!
Kas te Restart’i juba proovisite?

Kuidas Sa siia kooli tööle sattusid?

Mida Sa koolis teed?

Missugune Sinu hariduslik taust on?

Mis Sulle koolis töötades kõige rohkem rõõmu pakub?

Aga mis kooliga seoses muret teeb?

Mida Sa teeksid, kui ei töötaks täna koolis?

Ütle üks hea mõte, mida tahaksid teistega jagada!
Kas te Restart’i juba proovisite?