Meie lood

MEIE INIMENE – RIINA MILK 28. veebruar Helis Rosin

Põltsamaa Ühisgümnaasiumis on üle saja töötaja. Käesolevas intervjuusarjas tutvustame oma töötajaid ja nende tegemisi. Seekord saab sõna 47. aastat Lustivere koolis õpetajana töötav Riina Milk, kellele anti 23. veebruaril valla pidulikul vastuvõtul Põltsamaa teenetemärk.

Kuidas sa kooli sattusid?
Mina olen teist põlve õpetaja – minu ema oli algklassiõpetaja. Ega maal ühel tütarlapsel suuri töövalikuid ei olnud. Nii õppisin ka mina kooliõpetajaks.
Oma kooliteed alustasin Lustiveres, hiljem õppisin Põltsamaal ning edasi läksin toonasesse Tartu Riiklikusse Ülikooli õppima. Diplomi järgi olen bioloogia-keemiaõpetaja.

Mida sa praegu koolis teed?
Praegu annan keemiat ja bioloogiat. Lisaerialana olen omandanud ka inglise keele ja kunstiõpetuse õpetaja kutse, aga kunstiõpetust ei ole ma enam aastaid õpetanud.
Õpetan 4.-9. klasside õpilasi.

Mis teeb sulle muret praeguse koolihariduse juures?
Eks vanasti oli, jah, taevas sinisem ja rohi rohelisem. Lapsed olid töökamad. Igasuguseid häireid on juurde tulnud ja tase on ikkagi alla läinud.

Mis sulle rõõmu teeb?
Enamik lapsi on toredad ja ma olen kogu aeg nendega rahumeelselt hakkama saanud. Koolis on toredaid hetki.

Mida Sa teeksid, kui Sa ei oleks täna koolis õpetaja?
See oleks midagi, mis on seotud loodusega.

Ütle üks mõttetera, mida tahaksid teistega jagada!
Õpetaja elukutses kõige esimene on suhted. Kui suhted on paigas, tulevad ka õpitulemused ja kõik muu!

Põltsamaa teenetemärgi üleandmisel anti lühike ülevaade tema tööalasest tegevusest:

Kuidas sa kooli sattusid?

Mida sa praegu koolis teed?
Õpetan 4.-9. klasside õpilasi.

Mis teeb sulle muret praeguse koolihariduse juures?

Mis sulle rõõmu teeb?

Mida Sa teeksid, kui Sa ei oleks täna koolis õpetaja?
See oleks midagi, mis on seotud loodusega.

Ütle üks mõttetera, mida tahaksid teistega jagada!