Suukool Põltsamaa Ühisgümnaasiumis 09. märts Helis Rosin

Põltsamaa Ühisgümnaasiumi 1.-6. klassid osalevad käesoleval aastal taaskord Eesti Hambaarstide Liidu (EHL) Suukooli koolitusel.

9. märtsil jagas õpilastega üldharivat suuteemalist infot Suukooli lektor Urve Alev.

* Suukooli käigus räägiti hammaste arvust (täiskasvanul 28 hammast + 4 tarkusehammast), nende vahetumisest ja nimetustest.

* Käsitleti tervisliku toitumise vajalikkust. Lektor andis nõu, et pärast igat söögikorda tuleks lonks vett peale juua, eriti magusa toidu puhul. Samuti ei tohiks trenni ilma veeta minna.

* Käsitleti hambaaukude tekke põhjust. Räägiti happerünnaku olemusest. Kui kommi süüa, siis eelistada suus kiiresti sulavat. Kõige parem kombinatsioon on pähkel ja šokolaad.

* Söögipauside pidamine: minimaalselt 2 tundi (3 tundi on veel parem), et hambad saaksid puhkust.

* Hambaarsti tasub külastada 1-2 korda aastas, õpilastele on hambaravi tasuta.

* Hambaid tuleks pesta kaks korda päevas. Koolipäeva hommikul on mõistlik pesta hambaid enne söömist, sest pärast sööki tuleb pool tundi oodata, et hammast mitte kahjustada.

* Hambapasta kasutamine: hambapastat paned hambaharjale nii palju, kui suur on sinu väike sõrm.

* Kuidas tead, et hambad said puhtaks? Pärast hambapesu tõmbad keelega üle hammaste. Kui on kare, tuleb veelkord pesta.

Lisainfo Suukooli ja hammaste hoolitsemise kohta: https://suukool.ee/et/

* Hambaarsti tasub külastada 1-2 korda aastas, õpilastele on hambaravi tasuta.

Lisainfo Suukooli ja hammaste hoolitsemise kohta: https://suukool.ee/et/