Halloweeni päev 30.10 28. oktoober info.pyg

Nii, nagu olete kõik juba märganud, siis loodus hakkab end tasapisi sättima talveunne, päikesevalgust jääb üha vähemaks, sügisesed põllutööd on tehtud ja inimesed asuvad tubaste tegevuste juurde.

Põltsamaa ÜG õpilasesindus korraldab reedel, 30. oktoobril hingedeaja avamiseks Halloweeni päeva.

Parimatele kostüümidele magusad auhinnad ja vahetundide ajal võimalus osaleda temaatilistes mängudes.

Selle nädala jooksul kaunistatakse ka koolimaja Halloweeni teemaliselt.

Reedel palume tulla kooli kostümeeritult.

Halloween pole küll eestlaste rahvakalendripüha, kuid juhatab sisse hingedeaja ja eestlaste vana kombe austada sombustel-vihmastel novembri- ja detsembrikuu õhtutel oma esivanemaid.

Halloween on saanud nime sõnadest All Eve ehk kõigi pühakute eelõhtu.

Halloween on tänu oma pikale ajaloole kombinatsioon paljudest traditsioonidest, millest tähtsamad on vana keldi püha Samhain, pühakutepäev ja hingedepäev. Muuseas, usundilooliselt on mardi- ja kadrisante kutsutud samuti hingesantideks. Järgmistel nädalatel tähistataks ka Mardi- ja Kadripäeva.

Ootame kõikide klasside aktiivset osavõttu!

Katrin Kiens

ÕE president

Selle nädala jooksul kaunistatakse ka koolimaja Halloweeni teemaliselt.

Reedel palume tulla kooli kostümeeritult.

Halloween on saanud nime sõnadest All Eve ehk kõigi pühakute eelõhtu.

Ootame kõikide klasside aktiivset osavõttu!

Katrin Kiens

ÕE president