Meie lood

Haridus- ja Teadusministeeriumi digikunsti konkurss 20. november info.pyg

Pea kuu tagasi kuulutas Haridus- ja Teadusministeerium välja digikunsti konkursi - nüüd on selgunud võitjad!

1.-6. klasside arvestuses võitis Kris Linder Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumist

7.-9. klasside arvestuses võitis Oliver Juss Mäepealse Erakoolist

10.-12. klasside arvestuses võitis Nele Must Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumist!

Žürii märkis eraldi ära ka Eimo Tamburi Valga Põhikoolist, Sigrid Riigi Sindi Gümnaasiumist, Valeria Verenitši Jõhvi Gümnaasiumist, Elena Viktoria Vaasi Loksa Gümnaasium, Maksim Dorši Jõhvi Gümnaasiumist ning Käty Olupi Põltsamaa Ühisgümnaasiumist.

Žürii esinaise minister Mailis Repsi sõnul näitasid konkursile esitatud tööd õpilaste suurepäraseid oskuseid. Samuti näitavad need selgelt, et meie koolides pannakse rõhku õpilastes kaasaegsete digioskuste arendamisele. Koolid oskavad aina rohkem mõtestatult kasutada digitaalseid lahendusi ning leida uusi ja kaasaegseid võimalusi õpetamiseks. Kui sellest õppeaastast koolidesse jõudnud tasuta digiõpikud aitavad erinevaid õppeaineid paremini ja põnevamini õppida, siis soovime ju ka, et meie lastest saaksid mitte ainult tarbijad vaid ka loojad. Meil on hea meel, et koolid on haaranud kinni nendest võimalustest, et õpetada süvendatult ja põnevamalt keerukamaid oskuseid, eriti loovamaid oskuseid nagu graafika ja disain.

Konkursile esitati kokku 738 tööd, ülevaate kõikidest võitjatest ja äramärgitud töödest leiab veebist: https://www.hm.ee/…/digikunsti-konkursi-voidutood-naitavad-…

Foto 1.-6. klasside arvestuses võitnud Krisi töö.

Detsembri jooksul vaatadatakse kõiki võidutöid ja ärgamärgitud töid lähemalt.

Allikas: Haridus- ja Teadusministeeriumi FB lehekülg