„Ood eesti keelele“ lõppvoor 9. mail 2019 Põltsamaa Ühisgümnaasiumis 30. aprill info.pyg

Haridus- ja Teadusministeerium kuulutas 2019. aasta eesti keele aastaks, et  väärtustada eesti keelt ning tähistada eesti keele seadustamist riigikeelena sada aastat tagasi.

Põltsamaa Ühisgümnaasium koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga kuulutas välja noorte omaloomingukonkursi „Ood eesti keelele“.

14. märtsiks, emakeelepäevaks, laekus 75 võistlustööd.

Žürii  töötas koosseisus Riina Koolmeister, Haridus- ja Teadusministeerium; Ilmar Tomusk, Keeleinspektsioon; Triin Toomesaar, Kiusamisvaba Kool; Kersti Lepajõe, Emakeele Selts; Anti Reinthal, Balti Filmi- ja Meediakool; Maian Kärmas, luuletaja, ERRi toimetaja; Taavi Otsus, muusik ja raadiosaadete toimetaja, ja valis välja lõppvooru pääsejad.

Lõppvooru kutsuti ja jätkavad võistlemist 41 töö autorid.

Neljapäeva, 9. mai päevakava:

10.30 – 11.00 – saabumine, registreerimine (Põltsamaa, Veski 5)

11.00 – 13.00 – võistlustööde esitlemine

13.00 – 13.30 – lõuna

13.30 – 15.00 – võistlustööde esitlemine

15.15 – 16.15 - kokkuvõtted ja autasustamine

Ootame kõiki konkursil osalenuid ja ka teisi huvilisi võistlusele kaasa elama.

Võistluse korraldajad

Ood

ood@poltsamaa.edu.ee

Haridus- ja Teadusministeerium kuulutas 2019. aasta eesti keele aastaks, et väärtustada eesti keelt ning tähistada eesti keele seadustamist riigikeelena sada aastat tagasi.

Põltsamaa Ühisgümnaasium koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga kuulutas välja noorte omaloomingukonkursi ?Ood eesti keelele?.

14. märtsiks, emakeelepäevaks, laekus 75 võistlustööd.

?üriitöötas koosseisusRiina Koolmeister, Haridus- ja Teadusministeerium;Ilmar Tomusk, Keeleinspektsioon;Triin Toomesaar, Kiusamisvaba Kool;Kersti Lepajõe, Emakeele Selts;Anti Reinthal,Balti Filmi- ja Meediakool;Maian Kärmas, luuletaja, ERRi toimetaja;Taavi Otsus, muusik ja

raadiosaadete toimetaja, ja valis välja lõppvooru pääsejad.

Lõppvooru kutsuti ja jätkavad võistlemist 41 töö autorid.

Neljapäeva, 9. mai päevakava:

10.30 ? 11.00 ? saabumine, registreerimine (Põltsamaa, Veski 5)

11.00 ? 13.00 ? võistlustööde esitlemine

13.00 ? 13.30 ? lõuna

13.30 ? 15.00 ? võistlustööde esitlemine

15.15 ? 16.15 - kokkuvõtted ja autasustamine

Ootame kõiki konkursil osalenuid ja ka teisi huvilisi võistlusele kaasa elama.

Võistluse korraldajad

Ood