Ettevõtlik haridustegu 2020 05. november info.pyg

"Ettevõtlik haridustegu" 2020   - "TPN ja Helena Nõmmik"

05.11.2020 selgusid Haridusprogrammi Ettevõtlik Kool edulugude konkursi „Õppimine on põnev!“ laureaadid. Parimad lood kuulutati välja 4 erinevas kategoorias virtuaalsel hariduskonverentsil „Ennast juhtiv ja väärtust loov noor ei ole imeloom!“.

Ettevõtliku Kooli arendusjuhi Heidi Uustalu sõnul on märkamine ja tunnustamine äärmiselt oluline. „See on suur kiitus meie kõikidele haridusasutustele, õpetajatele ja noortele, kes õppetöö käigus või ka selle välisel ajal viivad ellu märkimisväärseid algatusi, mis edendavad meie kõigi ettevõtlikkust,“ lisab Uustalu.

Tänavusele edulugude konkursile esitati kokku 111 edulugu, millest valis eelnevalt kokku kutsutud komisjon välja 12 parimat. Uustalu sõnul näitavad rohked edulood seda kui ettevõtlikud ja põnevate ideedega on meie noored kui ka kõik haridustöötajad.

Kategoorias „Ettevõtlik haridustegu“ 1. koht Põltsamaa Ühisgümnaasium “TPN ja Helena Nõmmik”

Ettevõtlikkuse arenemiseks tuleb anda võimalusi juba väikelapse east alates. Üheks võimaluseks nägi kooli huvijuht Helena Nõmmik, et tuleb luua õpilaskogu ka nooremas kooliastmes. Nii vastaski tema üleskutsele 25 4.-5. klassi noort, kes tahtsid sõna sekka öelda koolielu huvitavamaks muutmisel. Nii loodi koolis ka nooremale astmele õpilaskogu TPN ehk Tegusad Põltsamaa Noored.

Kategoorias "Noorte algatus" 3. koht Põltsamaa Ühisgümnaasiumi algatus "Asjad, millest keegi ei räägi"

Edulugude konkurssi „Õppimine on põnev!“ korraldab haridusprogramm Ettevõtlik Kool alates 2008. aastast. Edulugude konkursi eesmärk on soodustada haridusasutustes ettevõtlikku õpet ning ärgitada edulugude kaudu ka teisi koole ja lasteaedasid leidma nutikaid lahendusi, kuidas seda õppetöö raames teha.

Haridusprogramm Ettevõtlik Kool toob koolidesse ja lasteaedadesse rohkem iseseisvat ja ettevõtlikku hoiakut, arendab lastes otsustusvõimet ja ärgitab tegutsemishimu. Ettevõtliku kooli põhimõtete järgi töötab 124 kooli ja 15 lasteaeda üle Eesti, kokku üle 25 000 õpilase. Tegevusi viiakse ellu Euroopa Sotsiaalfondi ja Euroopa Regionaalarengu Fondi toel.

Refereeritud: Ettevõtlik kool

"Ettevõtlik haridustegu" 2020   - "TPN ja Helena Nõmmik"

Refereeritud: Ettevõtlik kool

poltsamaa_uhisgumnaasiumi_projekt_tpn_ja_helena_nommik