Tere hea lapsevanem! Teade liikumisala rajamisest kooli sisehoovi... 04. september info.pyg

Tere hea lapsevanem!

Mul on rõõm teatada, et Põltsamaa ÜG on koostanud projekti koostöös MTÜga Kogemise Rada. Selleks, et luua lastele juurde võimalusi aktiivseks tegutsemiseks ja liikumiseks õues.

Ühiselt esitati liikumisraja projekt Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse "Tervist ja heaolu toetavate tegevuste“ projektide taotlusvooru. Projekti kogumaksumus on ligi 4500 eurot. Projekt kiideti heaks ja eraldati maksimumsumma - 1000€. Toetust jagatakse Jõgeva  maakonna tervist ja heaolu toetavate tegevuste läbiviimiseks maakonna rahvatervise ja turvalisuse tegevuskava 2018 raames.

Projekti kaasfinantseerijaks on MTÜ Kogemise Rada, mis arendab koostööd haridust edendavate organisatsioonide ja üksikisikutega, et luua Põltsamaa kogukonnale mitmekülgseid valikuvõimalusi elamuste ja kogemuste saamiseks, õpi- ja sotsiaalsete oskuste omandamiseks ning parendada hariduselu ja arendada loovhariduse võimalusi. Koostööprojektiga on liitunud Põltsamaa NNKÜ-NMKÜ (Noorte Naiste ja Noorte Meeste Kristlik Ühing), kes on eelnevatel aastatel korraldanud heategevuslaada, kus kõik head Põltsamaa inimesed, ostlejad ja annetajad on panustanud heategevuseks.

Põltsamaa Ühisgümnaasiumi esindajatest ja Vanematekogu liikmetest moodustati 2017. aasta novembris hariduslinnaku turvalisuse ja vahetundide korralduse töörühm, mille ülesanne on leida erinevaid võimalusi õpilastele aktiivselt tegutsemiseks ja liikumiseks. Töörühma liikmed peavad vajalikuks, et õpilased oleksid rohkem õues ja aktiivselt liiguksid, suhtleksid ja mängiksid sõpradega. Hetkel puuduvad kooli siseõues kaasaegsed ja mitmekesised võimalused lastele aktiivseks liikumiseks.

Seega on töörühm jõudnud niikaugele, et septembris-oktoobris rajatakse Põltsamaa ÜG-i Lille tn maja õuealale turvaline madal liikumisrada ja joonistatakse kõnniteele maha õueala mängud.

Liikumisrada on mõeldud õpilastele kasutamiseks vahetundides, kehalise kasvatuse tundides ja vabal ajal ning avalikuks kasutamiseks kõikidele linna lastele ja linna külastavatele lastele. Õueala on avatud peredele vaba aja veetmiseks.

Selleks, et saaksime projekti ellu viia täies mahus ning luua lastele kaasaegsed võimalused aktiivseks liikumiseks ja toetada nende mitmekülgset arengut, kutsume kohalikke ettevõtteid ja lapsevanemaid koostööle ning panustama kogukonnale uute võimaluste loomisesse.

PÖÖRDUMINE lapsevanemate poole:

* KUI Sinul, hea lapsevanem on võimalus seda projekti rahaliselt toetada, siis iga toetussumma on oluline! Võimalik teha annetus MTÜ arvele.

/MTÜ Kogemise Rada Swedbank EE662200001120094186 (annetus)/

*KUI tead head inimest, kellel on võimalik toetada, siis räägi talle sellest mõttest või  palun jaga tema kontakti meiega, et saakisme ise abi küsida!

* VAJAME ABIKÄSI õuealamängude šabloonide valmistamisel ja mängude maha värvimisel -  ootame lapsevanemaid ja lapsi kaasa lööma juba septembri alguses.

Vanematekogu hariduslinnaku turvalisuse ja vahetundide korralduse töörühma koosolek toimub teisipäeval 4. septembril kell 17.30 Põltsamaa ÜG-s.

OODATUD kõik, kes saavad abiks olla õueala mängude valimisel, šabloonide valmistamisel ja hiljem abiks olla ka värvimisel. Kuupäeva, millal värvimistööd toimuvad, lepime kokku järgmisel nädalal.

Kui Sul ei ole võimalik koosolekule tulla, aga soovid aidata, siis anna teada - šabloone saab ka kodus lõigata ja ehk sobib Sulle mõni päev kui värvimistöid teostatakse.

Päikeseliste tervitustega, Annika Kallasmaa tel. 53312374