Õpilase vastuvõtmine põhikooli klassidesse (2.–9. klass)

• sisseastuja isikut tõendava dokumendi (sünnitunnistuse või -tõendi) ametlikult kinnitatud ärakirja;
  • vanema isikut tõendava dokumendi ametlikult kinnitatud ärakirja;
  • väljavõtte õpilase tervisekaardist;
  • ametlikult kinnitatud väljavõtte õpilasraamatust;
  • direktori allkirja ja kooli pitseriga kinnitatud klassitunnistuse ning hinnetelehe jooksva õppeveerandi hinnetega, kui õpilane on eelmisest koolist arvatud välja õppeveerandi kestel;
  • õpilaspiletipildi, kui vanem taotleb õpilaspiletit.

(2) Sisseastuja, kes on eelnevad õpingud läbinud välisriigis, lisab taotlusele välisriigi õppeasutuses omandatud haridust või läbitud õpet tõendava dokumendi või selle ametlikult kinnitatud ärakirja.

(5) Taotluse vorm on kättesaadav kooli veebilehel   https://www.poltsamaa.edu.ee/et/blanketid

• välisriigi õppeasutusest tulnud isiku puhul, kui ta ei ole varem Eestis õppinud;
  • isiku puhul, kellel puudub läbitud õpinguid tõendav dokument;
  • isiku puhul, kes on eelnevalt õppinud lihtsustatud õppes ja soovib õpinguid jätkata põhikooli riikliku õppekava järgi;
  • isiku puhul, kes eelnevalt õppis koolis, kus rakendati põhikooli- ja gümnaasiumiseaduses sätestatud nominaalsest õppeajast erinevat nominaalset õppeaega;

(8)  Välisriigi õppeasutusest tulnud õpilane, kes on enne välisriiki asumist õppinud Eesti koolis ning soovib jätkata põhihariduse omandamist Eestis, asub õppima sama kooli vastavas klassis, kus ta välisriigi õppeasutuses õppimise aega arvestades õpiks juhul, kui ta oleks õpinguid jätkanud Eestis ning oleks iga õppeaasta järel viidud üle järgmisse klassi. Õpilase või piiratud teovõimega õpilase puhul vanema taotlusel võib õpilane vajadusel jätkata õpinguid madalamas klassis.

"rtejustify">Õpilase vastuvõtmine põhikooli klassidesse (2.–9. klass)

"rtejustify">(1) Põhikooli klassi vastuvõtmiseks esitab vanem taotluse kooli kantseleisse, millele lisab:

• vanema isikut tõendava dokumendi ametlikult kinnitatud ärakirja;
  • väljavõtte õpilase tervisekaardist;
  • ametlikult kinnitatud väljavõtte õpilasraamatust;
  • õpilaspiletipildi, kui vanem taotleb õpilaspiletit.
"rtejustify">(2) Sisseastuja, kes on eelnevad õpingud läbinud välisriigis, lisab taotlusele välisriigi

"rtejustify">(3) Sisseastuja ja vanema isikut tõendavast dokumendist saab ärakirja ametlikult kinnitada kooli sekretäri juures, kes vormistab originaaldokumendi põhjal ametlikult kinnitatud ärakirja.

"rtejustify">(4) Vanem ei pea taotlusele lisama enda isikut tõendavat dokumenti digitaalallkirjaga kinnitatud taotluse esitamise korral.

"rtejustify">(5) Taotluse vorm on kättesaadav kooli veebilehel https://www.poltsamaa.edu.ee/et/blanketid

"rtejustify">(6) Õpilane jätkab õpinguid klassis, kus ta eelmises koolis väljaarvamise hetkel õppis või kuhu ta on üle viidud.

"rtejustify">(7) Klassi, kus õpilane õpinguid jätkab, määrab õppenõukogu, arvestades õpilase vanust ja seni omandatud haridust, järgmistel juhtudel:

• isiku puhul, kellel puudub läbitud õpinguid tõendav dokument;
"rtejustify">(8) Välisriigi õppeasutusest tulnud õpilane, kes on enne välisriiki asumist õppinud Eesti koolis ning soovib jätkata põhihariduse omandamist Eestis, asub õppima sama kooli vastavas klassis, kus ta välisriigi õppeasutuses õppimise aega arvestades õpiks juhul, kui ta oleks õpinguid jätkanud Eestis ning oleks iga õppeaasta järel viidud üle järgmisse klassi. Õpilase või piiratud teovõimega õpilase puhul vanema taotlusel võib õpilane vajadusel jätkata õpinguid madalamas klassis.