Jõuluaja algus PÜGi õppekohtades

Дата создания 01.12.2022

Teeme ülevaate, kuidas tähistati jõuluaja algust Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õppekohtades.

Adavere, 28. november

Juba möödunud nädalal algasid Adaveres jõulukaunistuste talgud. Lepiti kokku ühtne stiil ning kõik klassid lõikasid välja aknakaunistusi (lumememmed, kuused, jõuluehted…).

Esmaspäeval, 1. advendi järgsel hommikul oli esimene tund jõuluhommik. Eesmärk oli luua kooliperele jõulumeeleolu ning valmistuda jõuluetenduste protsessi alguseks.

Huvijuht Terje Õunapuu kirjeldas: „Hommikul panime saalis küünlad põlema. Ukulele ansambel esitas kaks jõululaulu, 1. ja 2. klass luges jõululuuletusi. Õppejuht Sirje Jõemaa pidas jõulumeeleolu loova kõne, rääkides sõprusest. Ta tõi välja ka mõtte, et pimedal ajal toovad valgust meie hinge perega koos oldud hetked.“

Üritus lõppes jõulutulede klassidesse jagamisega. Koolimaja oli täis päkapikumütsides lapsi, mis mõjus väga toredalt.

Lustivere, 28. november

Ka Lustiveres hakati möödunud nädalal akendele kaunistusi tegema.

Esmaspäeval oli koolipere kogunemine. Külas olid hingehoidja Aire Parts ja tema abikaasa Peeter Parts, kes on Kolga-Jaani koguduse pastor. Aire rääkis advendiaja kontekstis kolmest teemast – armastusest, edust ja rahast pisikese pereloo näitel. Ta kaasas oma loosse ka õpilasi. Lisaks kõlas käsikellade esituses kaks lugu õpetaja Ulvi juhendamisel.

Seejärel süütas Aire Parts koos abikaasaga küünla ning pastor andis koos hea sooviga selle õpetajatele, et nad viiksid selle õpetajate tuppa.

Seejärel ulatas pastor Peeter Parts iga klassi esindajale küünla ja ütles nende klassile ilusa mõtte kaasa. Kokku jagati välja 12 küünalt, iga klass sai erineva soovi.

Huvijuht Kätlin Mattis tõdes, et juba samal päeval tuli õpetajatelt positiivset tagasisidet toimunud ürituse kohta.

Põltsamaa, 1. detsember

1. detsembri 1. koolitunni alguses kogunesid gümnaasiumi õpilasaktiivi algatusel kõik õpilased, 1.-12. klassini Veski koolimaja ette. Ettevõtmise eestvedaja oli Johanna Järva.

Kammerkoori esituses kõlas koorimuusika, seejärel esitasid õpetajad Marika Nugise eestvedamisel luulekava.

Õppejuht Maive Noodla kuulutas välja kooli- ja jõulurahu ning soovis kõigile hoolivust, märkamist ja abivalmidust.

Seejärel saabusid päkapikud, kes tõid igale klassile väikese kingituse. Enne koolitundi naasmist tantsiti koos päkapikkudega tibutantsu.

Ka Põltsamaa õppehoonetes aknad on suures osas kaunistatud, milleks eelnevatel päevadel tegid ettevalmistusi nii õpilased kui ka õpetajad.

Дата последнего изменения 02.12.2022.