Vabariigi aastapäeva tähistamine õppekohtades

Дата создания 23.02.2023

23. veebruaril toimus Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õppekohtades viis Eesti Vabariigi 105. aastapäevale korraldatud aktust. Adaveres ja Lustiveres oli üks aktus, Põltsamaal toimus kolm aktust.

Aktuse sisustasid õpilaskollektiivide muusikalised, tantsulised ja sõnalised etteasted. Lustiveres ja Adaveres pidas kõne direktor Aimar Arula, Põltsamaal õpilasesinduse president Devis Nool.

„Mulle väga meeldis, et õpilasesinduse president tegi tervituskõne. Olen aastaid seda oodanud ja tänavu see õnnestuski,“ ütles Arula. Õpilaspresidendi kõnes jäi kõlama mõte, et me ei võtaks vabadust iseenesest mõistetavana, vaid oskaksime seda väärtustada ja hoida.

Arula tõdes, et iga õppekoht on isikupärase käekirjaga ja seetõttu olid ka aktused erinevad. Direktor keskendus oma kõnes numbrile 105. „Inimese kohta on see üsna kõrge iga, aga riigi kohta jälle üsna noor. Mida siis sünnipäevaks kinkida? Hästi õppides ja ise hea olles teemegi suurima kingituse meie riigile.“

Pidupäeval ei jäänud ka mainimata olukord Ukrainas. „Ukraina võitleb praegu meie eest. Meil tuleb neid igal moel aidata, et ka aasta pärast saaksime tähistada oma iseseisva riigi aastapäeva,“ tõdes direktor.

Lustivere õppekohas algas vabariigi aastapäev rongkäiguga, mille sihtkoht oli Lustivere kultuurimaja, kus toimus pidulik aktus. Pidupäeval õnnitles koolipere koos direktoriga õpetaja Riina Milki Põltsamaa valla teenetemärgi saamise puhul.

Adavere aktusel tänas koolipere koos direktoriga Väino Treimanit elutöö eest Adaveres. Aktuse järel korraldati 1.-3. klassile Kuldvillaku mäng ning 4.-9. klass mängis Eesti Mängu. Tegemist oli telesaatest inspireeritud ja meeskondade jaoks kohandatud mänguga, mille koostas õpetaja Marte.

Põltsamaa Ühisgümnaasiumi 9.-12. klasside aktusel õnnitles koolipere koos direktoriga kauaaegset õpetajat Ene Kase’t, kellele vald andis Põltsamaa valla kõrgeim aunimetuse "Põltsamaa valla aukodanik“.

Pärast tundide ja aktuste lõppu korraldas Põltsamaa õpilasesinduse president piduliku vastuvõtu, kuhu said kutse Põltsamaa, Adavere ja Lustivere õppekohtade õpilased ja nende juhendajad, kes osalesid PÜG õpilasesinduse korraldatud loomingukonkursil „Eesti 105“ ja on olnud aktiivsed abilised kooli ürituste korraldamisel.

***

Põltsamaal Veski aulas toimunud aktuste esinejate ja korraldajate detailne ülevaade ilmus 23. veebruaril Põltsamaa Ühisgümnaasiumi Facebook-lehel.

Дата последнего изменения 02.03.2023.