Jõuluaja algus Põltsamaa Ühisgümnaasiumis 04. detsember Helis Rosin

1. detsembril kuulutati Põltsamaa Ühisgümnaasiumis pidulikult välja jõulurahu. Lille õppehoones oli muusikakooli aulas 1.–6. klassidel eraldi lühiaktus. Esinesid õpilaskollektiivid, õppejuht Kadri Suni tutvustas lastele jõulukombeid, rääkis südamliku jõululoo ja süütas kooli jõulurahuküünla.

Lapsed olid riietunud jõuluteemalistesse riietesse ning huvijuht-noorsootöötaja Annika Rohtla jagas lastele piparkooke. Kohapeal valiti loosi teel õpilane, kes sai Lille koolimaja fuajees süüdata jõulukuuse tuled. Sama kuuse kaunistamisesse panustasid kõik klassid, tehes jõulusoovidega paberist kuuseehte ning riputades selle kuusele.

Osalejate tagasisidest jäi kõlama, et muusikakooli aulas tekkis õdus atmosfäär. Samuti märgati, et ajal, kui lapsed laulsid linnukesest, piilus isegi tihane akna tagant sisse.

Samal hommikul avati ka Veski koolimaja hoovis ühine jõulukuu. Kooli kammerkoor koos muusikaõpetaja Hille Martiniga esitas kaks jõululaulu, direktor Annela Ojaste pidas tervituskõne ning õpetajad jagasid piparkooke.

Adaveres toimus õdus jõuluhommik 4. detsembril, kus astus üles ka teise kooliastme õpilasbänd jõululaulu „Aisakellad“ Reigo Tõnissoni juhendamisel. Lustiveres toimub 5. detsembril jõuluhommik, kavas on käsikellade ansambli etteaste, ühine jõulu lühifilmi vaatamine ja jõulusoovide jagamine küünaldega. Õpilasesinduse Lustivere kooli esindaja Eliise Rudisaar jagab laiali jõuluküünlad koos heade jõulusoovidega klassidesse.