Õpilaskonverents „Haara kinni võimalusest!“ 20. detsember Juta Jaani

Kui 2022. aasta Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õpilaskonverents oli pühendatud kooli 105. juubelile ja kauaaegsele direktorile Kalju Terasele, siis tänavune konverents toimus 14. detsembril ja keskendus võimaluste kasutamisele.

Konverentsile olid kutsutud kõik 9.-12. klasside õpilased, vilistlased ja ka külalised, samuti oli võimalik jälgida konverentsi ka veebist.

Konverents algas temaatiliselt igati sobiva lauluga „Sa haara kinni mu käest“ Tõnis Mägi esituses. Konverentsi juhtisid õpilased Devis Nool ja Iti Tõnts, kes kutsusid kuulajatega enda võimaluste kasutamise kogemusi jagama üle 20 õpilase. Pikemad ettekanded vaheldusid lühemate esinemistega, kus õpilased Alice Sakk, Helena Mets, Devis Nool, Mattias Varik, Janne-Mari Järva, Kärt Kesa, Olavi Reilent jagasid oma lugu. Räägiti nii e-kursustel kui fotokonkursil osalemise õppetundidest, õpilaskonverentsil Lahe koolipäev kuuldust ja kaasa võetust ning põhjustest, miks osaleda valla noortevolikogus või mida annab kooli õpilasesinduse juhtimine.

Konverentsil jagasid vilistlased video vahendusel oma uusi väljakutseid, Helena Veerla vahendas Itaalia õpilasvahetuse muljeid ning Lisa Pajo ja Kirke Karinee Kend rääkisid oma elust Austraalias. Videona sai vaadata ka Adavere Põhikooli õpilaste loovtööd Adavere unustatud hoonetest.

Hea võimalusena ennast huvitava valdkonnaga tegelemiseks pakkusid ka loovtööna video või praktilise tööna fotoajakirja tegemine, uurimistööna investeerimisvõimalustest ülevaate saamine ning muidugi õpilasfirmaga toimetamine. Kõnelejateks olid Grettel Liset Möldri, Mirje Mikk ja Laura-Liis Savotškin.

Konverentsil jagati ka praktiliste tööde tegemise kogemust. Endo Põldaru, Sten Kundla, Mihkel Kuusik ja Kevin Pütsep õpilasfirmast PuuSemud tutvustasid õpilasfirmast saadud õppetunde. Iris Pook tutvustas, kuidas neil Maria Saarelaga tuli idee teha praktiline töö „Fotoalbum“ ning mida idee elluviimiseks vaja oli. Andre Paju tutvustas enda uurimistööd investeerimisest. Iti Tõnts ja Martin Suursaar tutvustasid õpilasaktiiviga ellu viidud sündmusi. Kooli vilistlastena meenutasid oma võimalusi nii praegune vallavanem Karro Külanurm kui ka vilistlaste paneeliks lavale kutsutud Siim Hendrik Saar, Kristi Terep, Kaire Saarse, Kaur Saar ning vestlust läbi viinud Gerli Räni. Vilistlased meenutasid koolis pakutud võimaluste rolli edaspidises elus.

Peale lühikest lõunapausi uurisid konverentsi juhid Jaak Roosaarelt, millised võimalused juhtisid teda investeerimiseni, kas tal on olnud ka ebaõnnestumisi ning millistest võimalustest tasub pigem loobuda.

Konverentsi lõpetuseks sai nautida head muusikat Liis Õunpuu esituses, keda saatis kitarril Siim Hendrik Saar. Teiste hulgas esitati ka konverentsi alguses kuuldud laulu „Sa haara kinni mu käest!“. Lisaks konverentsi juhtimisele ja enda kogemuste jagamisele vastutasid õpilased ka konverentsi filmimise, heli ja veebis ülekandmise eest. Õpilaskonverentsi korraldas gümnaasiumi õppejuht Maive Noodla.

Konverentsil kõlanud sõnumid saab kõige paremini kokku võtta tagasisidet andnud õpilaste sõnadega: tee seda, mis sulle päriselt meeldib; sa ei pea olema hea kõiges; ära anna alla, asjad lähevadki untsu ja on okei vigu teha; võta endale nii palju kohustusi, kui tegelikult jõuda ka ära teha; kui midagi pakutakse, haara sellest kinni!

Konverentsi saab järelvaadata Youtube kanalist: https://www.youtube.com/live/5MXE3AgEA7A?app=desktop&feature=share