Kultuuridevaheline õpiränne

Loomise kuupäev 26.02.2024

Novembri alguses sõitis Põltsamaa Ühisgümnaasiumi ja Läti Pāles pamatskola 24-liikmeline grupp Nordplus projekti kohtumisele Fääri saartele, et koos sealsete eakaaslastega põnev projektinädal veeta teemal ’’Avastamas maailma uute tehnoloogiatega’’. Nüüd veebruari alguses külastasid Läti ja Fääri saarte õpilased ning õpetajad Põltsamaad.  

Külalised võeti vastu tervituskontserdiga, mis oli ülesehitatud kohalikule kultuurile. Projektikohtumise teisel päeval toimus mitmeid huvitavaid tegevusi. Hommikupoolse osa päevast tutvusid külalised Põltsamaa ajalooga, külastati lossi ning kirikut. Külalistega tuli kohtuma ka Kangrukoja perenaine Kersti Pook. Õpilastel oli võimalus näha spetsiaalseid telgi, mille peal on kootud Põltsamaa kiriku vaibad. Pärast lõunasööki tutvustati üksteisele eelmisel päeval alustatud rühmatöö tulemusi. Õpilased tegutsesid rahvusvahelistes rühmades ning nende ülesanne oli tehisintellekti kaasabil luua Põltsamaa linna sobiv kohvik koos kolmekäigulise menüüga. Menüüs pidid olema esindatud kõigi kolme riigi rahvustoidud. Päeva lõpetuseks mindi üheskoos Kuningamäele kelgutama. 

Nordplusi projektikohtumisel said õpilased võimaluse tegutseda erinevates väljakutseid pakkuvates töötubades. Kolmapäeval toimetati virtuaalreaalsuse prillidega ning lahendati ülesandeid põgenemistoas. Oma loovust ning digioskusi sai proovile panna projektilogo kujundamisel. Sisuka päeva lõpus kujundasid vahetusõpilased endale Põltsamaa Kunstikoolis klaasitükikestest Põltsamaa linnast inspireeritud pardi ning said külastada Ekspressionismi näitust. 

Neljapäeva veetsid Nordplusi projektis osalejad Olustveres. Ilm oli talviselt karge ning imeilus. Sai nautida hobusega saanisõitu, uudistada topiseid ning puuhobuste näitust. Laudas kohtuti erinevate koduloomade ning- lindudega. Eestile omaste loomade hulgas kohtas ka eksootilisemaid, näiteks merisiga ja alpakasid. Seejärel said õpilased võimaluse osaleda pakutrüki ning keraamika töötoas. Pärast uhket lõunasööki mõisahäärberis asuti taas Põltsamaa poole teele. Päeva lõpetas kehalise kasvatuse õpetaja Priit Kärg, kes viis Felixhallis läbi põnevaid sportlikke mänge.  

Fääri saartel teadupärast puid ei kasva, v.a üksikud erandid. Seepärast pakuti projektikohtumisel külalistele võimalust külastada kohalikku ettevõtet Puit-Profiil. Lähemalt sai uuritud kogu tootmisprotsessi algusest lõpuni. Pärast lõunasööki ootas aga õpilasi ees mäng Kahoot!, milles tuli end proovile panna kolme riigi kultuuri tundmises. Seejärel hääletati parima projektilogo valimisel ning võitjaks osutus PÜG'i õpilase Rasmus Nikkeli kujundatud logo.  

Sisukas projektinädal lõpetati ühiselt noortekeskuses tegutsedes, sõbrapäevakaarte joonistades, kringlit küpsetades ning lihtsalt sõpradega koos olles. Õpetajad külastasid õhtul veel Jõgeva Kaunite Kunstide Kodu, kus kuulati Männiste perebändi kontserti. 

Viimati muudetud 01.03.2024.