Mesilaste projekt M.A.Y.A.

Loomise kuupäev 07.11.2022

2022. aasta kevadel pälvis algklassijuhataja Marika Viksi klass 17 õpilasega eTwinningu kvaliteedimärgi projekti M.A.Y.A. (Miraculous Art of Yellow Adventurer) eest. 2022. aasta projektivõistlusel pärjati sama projekt kolmanda kohaga.

Tegemist oli rahvusvahelise projektiga, kus lisaks Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õpilastele osalesid ka Türgi, Jordaania, Rumeenia, Kreeka ja Gruusia koolide õpilased. Lõppresultaadina loodi ühine laul, entsüklopeedia ja sloganiraamat.

Praegu 3. b klassis õppiv Olivia tõdes, et projekti käigus sai ta teada, et on olemas erinevaid mesilasi. „Isased mesilased ei nõela,“ teatas ta. Kertu lisa, et mesilased on tolmeldajad. „Saime teada, kus mesilased elavad,“ täiendas Karl-Kristjan. „Mesilased on väljasuremisohus,“ lisas Gregor. „Mesilased on lahked ja toredad,“ kinnitas Annabel.

Õpetaja Marika Viks meenutas, et projekti raames ehitati mesilastele taru ning külvati lilli, et mesilastele elupaiku juurde luua. Üheskoos meisterdati ka mesilaskärjest küünlaid.

Projekti käigus valminud videosid saab vaadata Youtube’is:

Bees homes https://www.youtube.com/watch?v=GHQn69c4S-Y&t=5s&ab_channel=TheER43link opens on new page

Magical bees https://www.youtube.com/watch?v=HR3aFD7Oq38link opens on new page

M.A.Y.A. https://www.youtube.com/watch?v=6-xinQUn4FUlink opens on new page

Projekti iseloomustas eTwinningu meeskond järgmiste lausete abil: „Suurepärane projekt, mis on kõrgel tasemel juhitud ja mille liikmed on haaratud projekti ning naudivad seda.“ ning „Projektil olid toredad tegevused, tihe koostöö nii partnerite õpilaste kui õpetajate vahel.“

Praegu 3. b klassis õppivad Marika Viksi õpilased said auhinnaks Hullu Teadlase kaks hariduslikku programmi: "Mõõdame, uurime, järeldame" ja "Ained“. Väljasõit hariduslikule õppekäigule toimus reedel, 4. novembril.

 

Viimati muudetud 07.11.2022.