PÜGi õpetajad korraldasid maakondlikud meistrivõistlused

Loomise kuupäev 03.11.2022

3. novembril toimusid Põltsamaa Felixhallis maakondlikud rahvastepalli meistrivõistlused, kus mõõtu võtsid 4. ja 5. klasside õpilased. Sündmust korraldasid Põltsamaa Ühisgümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetajad.

Aastate lõikes on osalejate arv olnud kõikuv. Tänavustele võistlustele saabus seitse võistkonda – kolm tüdrukute ja neli poiste võistkonda. Põltsamaa Ühisgümnaasiumit esindas üks tüdrukute ja üks poiste võistkond.

Võistluste peakohtunik Tiia Jürisoo tõdes, et võistlejate üldine mängutase on hea. „Meie tüdrukud said teise koha, poisid esimese koha,“ tutvustas ta tulemusi.

Põltsamaa Ühisgümnaasiumi poiste võistkonna kapten Kaspar Noodla ütles, et meeskonna koostöö sujus. „Koostöö on väga hästi sujunud, me jaotasime kohe alguses positsioonid ära,“ selgitas ta. Samuti pidas ta oluliseks näitajaks asjaolu, et meeskond ei kaotanud ühtegi mängu. Ta tõdes, et järgmisteks võistlusteks võiks meekonnaga veel visketäpsust timmida.

Iga-aastane traditsioon

Maakondlikud rahvastepalli meistrivõistlused toimuvad iga-aastaselt ning kokkuleppeliselt on olnud nii, et 4.-5. klasside võistlused toimuvad Põltsamaal ja 1.-3. klasside võistlused Tormas. „Teiste koolide tänane tagasiside on, et nad tahavad edaspidi ka 1.-3. klasside võistlused siia tuua,“ rääkis Kaja Raimets. „Meil on kolm platsi ja tingimused korraldamiseks on head,“ tõdes Jürisoo.

Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õpilastega hakkavad õpetajad võistlusteks valmistuma kohe sügisest. „Teiste võistkondadega võistlemine on väga tähtis, et lapsed ei arvaks, et nemad on kõige tugevamad. Ka omavaheline sotsialiseerumine on oluline – meeskonnad saavad siin üksteisega tuttavaks,“ nimetas Raimets võitlustel osalemise kasutegureid.

„Kui oma koolis klass mängib klassi vastu, siis tugevad mängivad. Kui on tugev meeskond, siis on igaühel oma ülesanne,“ tõstis Raimets esile noorte sportlaste vajadust võtta mõõtu just võistlustel.

Tänastele võistlejatele saatis auhinnad JSL Kalju. Lisaks pääsesid võitjad vabariiklikule võistlusele Jõgeva maakonda esindama, mis toimub juba 24. novembril Tartus. „Aga sinna pole meil sel aastal vist võimalik minna, kuna kõik rahad on külmutatud. Tihtipeale jääbki palju asju raha taha,“ rääkis Raimets.

Seoses võistluste korraldamisega pidid kehalise kasvatuse õpetajad leidma oma ainetundidesse asendustegevused. „Meil on õppekorraldaja Hanna Loore, kes aitas meid,“ rääkis Jürisoo ja lisas, et suuremate klasside õpilased said tänaseks iseseisva ülesande.

 „Meil on väga hea tiim, võistluste korraldamisega polnud üldse muret,“ kiitis Jürisoo. Korraldusmeeskonda kuulusid Tiia Jürisoo, Maarika Maurer, Kaja Raimets, Kristi Võsa, Maikel Mikson ja Silver Nõmmiksaar.

Viimati muudetud 04.11.2022.