Riigikaitseõpetuse välilaager

Loomise kuupäev 03.06.2024

10. klassid osalesid Kaitseliidu Jõgeva maleva korraldatud riigikaitselaagris Kirna õppekeskuses 31. maist 2. juunini.

Põltsamaa Ühisgümnaasiumis on riigikaitseõpetust antud juba aaastaid kuid nüüd on see kohustuslik kõikides koolides. Riigikaitseõpetus paneb aluse Eesti riigikaitse põhimõtete mõistmisele, kujundab kodanikuteadlikkust ja valmisolekut vajadusel Eestit kaitsta. Riigikaitseõpetus on põnev ja mitmekülgne valikõppeaine, mille õpetamist toetavad Kaitseministeerium ja Kaitseressursside Amet.

Teooria riikaitse põhitõdedest lõpetati kolmepäevalise välilaagriga, mille peamine eesmärk on anda õpilastele teadmised ja käelised oskused, millega nad on suutelised vajadusel metsas ellu jääma, orienteeruma ja esmaabi andma.

Välilaagrist saadud emotsioonid on väsitav, kurnav kuid õpetlik, ühendav ja sõprust loov. Sellel aastal jagus õpilastele nii äikest, päikest, vihma kui ka ohtralt sääski.

Aitäh õpilasi juhendamast ja motiveerimast riigikaitseõpetuse õpetaja Kaur Saar!

Viimati muudetud 03.06.2024.