Millised õppimisvõimalused on meie gümnaasiumiastmes? 06. märts Helis Rosin

Põltsamaa Ühisgümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse õpetaja Marika Nugis küsitles 11. ja 12. klasside õpilasi, paludes välja tuua olulised aspektid, mida õpilased oma õpingute puhul hindavad.

KÜBERKAITSE- JA INFOTEHNOLOOGIA SUUNA ÕPPURITE ARVAMUS

Arvamust avaldasid: Laura-Liis, Kadi, Alice, Grettel Liset, Mirje, Violeta, Margit, Roko, Tauri, Kevin, Rasmus, Romet, Roomet, Juhan, Sten, Kristin ja Lisett 11. a klassist ning Andre, Fred, Pirjo, Armin ja Markus 12. a klassist.

* Siin on väga heal tasemel IT-suund, riigikaitselaager, väljasõidud TalTechi ja veel igale poole.

* Oleme külastanud mitmeid koole, kuhu saab erinevaid IT-erialasid edasi õppima minna. IT-suuna pluss on võimalus teha ka drooniload.

* Väga kasulik oli riigikaitselaager: kui oled uus, saad teistega lähemalt tuttavaks, omandad kogemused, kuidas metsas ellu jääda. See on mugavustsoonist väljatulek. Huvitav oli relvakasutusõpe, meditsiiniõpe oli kasulik.

* 3D-modelleerimine oli põnev, sest sai modelleerida enda kujukesi.

* Valikkursuste nädal on tore. Hea, et valikkursused on mõlemal suunal.

* Meie koolis saab droone lennutada, mis võib olla väga põnev.

* Meie kooli õpetajad on väga toredad ja vastutulelikud. Abi paludes saab alati abi. Meil on ka väga tore õppejuht, kes kuulab õpilaste nõuandeid ja teostab ka neid.

* Tihti toimuvad huvitavad ja põnevad üritused, nagu stiilinädal või Playback, kus gümnasistid saavad osaleda, mis on hea vaheldus õppetööle.

* Meie koolis on Noorelt Noorele programm. Selles programmis toimuvad erinevad loengud, mida peavad teised Eesti noored. Need on väga põnevad ja harivad.

* Huvitav elektroonikaring ja elektroonika õpetajad on head. Üldse on õpetajad positiivsed ja aitavad välja tuua õpilastes parima ning õpilast motiveerida. Tunnid on huvitavad.

* Mina valisin küberkaitse ja infotehnoloogia suunak, kuna mind huvitas riigikaitselaager ja seda pakkus siin koolis ainult see suund.

MAJANDUS- JA ETTEVÕTLUSSUUNA ÕPPURITE ARVAMUS

Arvamust avaldasid: Nele-Liis, Johanna, Marek, Endo, Mihkel, Taavet, Andre, Taury, Laura, Kärt, Magdaleena, Gerli, Beatrice ja Merily 11. b klassist ning Marjanne, Rebeka, Iris, Maria, Kaspar 12. b klassist.

* Gümnaasiumisse tulles soovisime saada teadmisi majandusest: kuidas olla rahatark, investeerida ning üleüldse saada teadmisi majanduse toimimisest.

* Siin on professionaalsed õpetajad, kes on oma ala spetsialistid. Mitmekesised, uued ja vajalikud õppeained tutvustavad meile majanduse põhitõdesid. Lisaks tavatundidele viiakse läbi ka erinevaid koolitusi, näiteks äriideede esitlemine, projektidega alustamine ja etiketikoolitus.

* See suund aitab õpilastel arendada ettevõtlus- ja kommunikatsioonioskusi ja organisatsioonis töötamise põhiomadusi. Siin õpime finantsettevaatlikkust ja võimalikke raha kasutamisvõimalusi. Majandussuund toetab õpilasfirmade loomist ja tegevust, mis aitab valmistuda oma finantsimpeeriumi loomiseks.

* Majanduse ja ettevõtluse õppesuuna eripäraks on mitmekülgsed tunnid, näiteks organisatsioonikäitumine ja rahatarkus, mis on täiesti uued tunnid sellel õppeaastal. Lisaks on õppekavas äri-inglise keel. Ühtlasi on õppekavasse lisandunud ka investeerimise tund.

* Oleme kolme aasta jooksul läbi viinud projekte, korraldanud üritusi, käinud VOCOs õppekäigul ja saanud uusi tutvusi. Põltsamaa Ühisgümnaasium on õpetanud meile kodanikuks olemist. Selle aja jooksul oleme juurde saanud julgust, mida on vaja esinemisteks, ettevõtmiseks ja paljuks muuks.

KÜBERKAITSE- JA INFOTEHNOLOOGIA SUUNA ÕPPURITE ARVAMUS

* 3D-modelleerimine oli põnev, sest sai modelleerida enda kujukesi.

* Valikkursuste nädal on tore. Hea, et valikkursused on mõlemal suunal.

* Meie koolis saab droone lennutada, mis võib olla väga põnev.

MAJANDUS- JA ETTEVÕTLUSSUUNA ÕPPURITE ARVAMUS