Põltsamaa Ühisgümnaasiumis on üle saja töötaja. Käesolevas intervjuusarjas tutvustame oma töötajaid ja nende tegemisi. Seekord saab sõna Põltsamaa Ühisgümnaasiumi IT-spetsialist ja diplomeeritud Rakett 69 juhendaja Janis Nõlvak.
Kuidas Sa Põltsamaa Ühisgümnaasiumisse tööle sattusid?
2019. aasta jaanuaris kutsuti mind robootikapäevale elektroonika töötuba läbi viima. Sealt tekkis kontakt ja alustasin elektroonika-robootika huviringi juhendamist. Veebruaris kandideerisin vabanenud IT-spetsialisti kohale ja osutusin valituks – sealt alates olengi toimetanud täiskohaga Põltsama Ühisgümnaasiumis.
Mis Sulle koolielu juures rõõmu pakub?
Avastamisrõõm. Seda nii laste kui ka enda poolt vaadatuna.
Aga mis teeb muret?
Eks neid pisimuresid ikka ole, aga need ongi lahendamiseks. Enda ametikohast lähtuvalt on üks suuremaid muresid see, et meie IT-seadmed (arvutid) kipuvad olema “veidi” vanavõitu...
Kui Sa koolis ei töötaks, mida siis teeksid?
Ilmselt tegeleks ikka elektroonika ja/või arvutivaldkonnas. Kõige parema meelega näeks ennast just selles kohas, kus need kaks valdkonda omavahel kokku saavad ja ühte sulavad.
Ütle üks mõttetera, mida soovid teistega jagada!
Tehnikainimestele on harilikult hästi tuttav Murphi seadus: Kui midagi saab katki minna, siis see ka katki läheb.
Seda on küll “tore” teada (vahel ka reaalselt kasulik - üritad juba eos võimalikke rikepõhjuseid vältida), aga hoopis olulisem on ütlus: Metsa see Murphi seadus, kui midagi on katki, tee see korda!