MEIE INIMENE – LINDA LÄÄTS

Loomise kuupäev 12.10.2023

Põltsamaa Ühisgümnaasiumis on üle saja töötaja. Käesolevas intervjuusarjas tutvustame oma töötajaid ja nende tegemisi. Seekord saab sõna Põltsamaa Ühisgümnaasiumi Lille koolimajas töötav sotsiaalpedagoog Linda Lääts.

Kuidas Sa Põltsamaa Ühisgümnaasiumisse tööle sattusid?
Mina töötan PÜG-is tänu Karmenile. Kooli hetke vajadustest lähtuvalt loodi 2019. aastal juurde sotsiaalpedagoogi ametikoht ja ühel üritusel Karmen küsis, kas ma ei tahaks kandideerida. Kuna minu jaoks tuli see mõte tööalaselt õigel hetkel, siis ma kandideerisin ja siin ma nüüd töötan.

Mis Sulle koolielu juures rõõmu pakub?
Mind rõõmustavad laste ja kolleegide naeratused. Kui lapsed tulevad hommikul vastu, teretavad ning naeratavad. Mõni lastest isegi kallistab. See on parim päeva algus. Mind rõõmustab väga, kui kolleegide ja ka vanematega tõsisema vestluse lõpetame naeratuste ja heade soovidega.

Aga mis teeb muret?
Muretsema paneb kiirustamine ja pidevad muutused, mis ei anna hingetõmbepausi ei lastele ega töötajatele. Lapsed on imelised ja head, kolleegid hoolivad ning abivalmid, kuid pidev valvelolek teeb kõiki tundlikuks.

Kui Sa koolis ei töötaks, mida siis teeksid?
See on hea küsimus. Esimese klassis soovisin väga saada heaks emaks ning vahepeal ka tibukasvatajaks.
Praegu tegelen ka kooliväliselt perede ja vanemate toetamisega. Seega kindlasti töötaksin ma inimestega ning tahan uskuda ka, et töötan inimeste heaks.

Ütle üks mõttetera, mida soovid teistega jagada!
Elu on ilus ja kui paneme tähele pisikesi, toredaid, vahvaid ja häid asju, siis saab meie eludes suuri, toredaid, vahvaid ja õnnelikuks tegevaid asju toimuda rohkem.

Viimati muudetud 01.03.2024.